Visits:
Today: 74All time: 1197799

Fotogalerie / Blog

Useň pocházející z koželužny produkující pro Gucci a Prada. Krásná sytá červená. Bohužel špatně vyfotografovatelná.

PRADA kuze

Neuvěřitelně nádherné Latte a další barvy k dispozici.

PRADA kuze

PRADA kuze

pásek do kalhot z pravé kůže ručně vyrobený

Budu muset té plastové figuríně koupit kalhoty, které jí líp sednou :-) Useň Bridle Butt Dark Havana,Blacka Light Havana.

pořádný dámský opasek z pravé kůže

pořádný dámský opasek z pravé kůže

pořádný dámský opasek z pravé kůže

Nádherná kombinace barev a materiálů.

tenká peněžena z pravé kůže vyrobená v české republice

Olívie: Zase jsme někde narazily do čumáku :-).

Oliva

Instantní totebag.

prirodne cinenna usen bezova

Velikonoce nejsou pro podnikatele žádný svátek :-).

tasky z prave kuze na zakazku usite rucne

opasek z pravé kůže

Bridle Dark Havana a spona 008. Mosaz s povrchovou úpravou Antik Silver.

pásek z pravé kůže

Další pouzdro pro pas z kůže. Cestovatelská sezona začíná.

pouzdro pro pas z pravé kůže ručně ušité

Dnešní dárek od DPD. Novinka na mém stole Bridle Butt Australian Nut (mléčná čokoláda). Na fotografii společně s  Dark Havana (hořká čokoláda) a Black.Bridle leather belt bespoke

Bridle leather belt bespoke

Russian Calf - J&FJ Baker - V roce 1782 byla spuštěna na vodu Holandská nákladní lod jménem Metta Catherine. Když její pro někoho zajímavý osud zkrátím, loď se s nákladem usní z Ruska po několika letech (1786) provozu potopila. Asi před dvěma lety jsem informoval na svých stránkách, že tato loď byla nalezena prozkoumána a náklad z části vytažen z moře. Pro mnoho lidí bylo velkým překvapením, že useň je po cca 240 letech ve vodě v dokonalém stavu a plně použitelná. Pár plátů usně bylo vydraženo za statisíce a zbytek byl uchován pro restaurátorské účely. Nicméně. v 17 století byla Ruská kůže velice žádána pro své vlastnosti. Především pro svojí životnost a odolnost, protože useň byla produkována nestandardním způsobem. Kůže v té době některé Ruské koželužny činily v březové kůře (standard je dub, buk a podobné). V té době i dnes je to neúsporná metoda, protože činění ve vrbové kůře je znatelně delší a náročnější. Vzor na usni vytvořený válečkem se nevytvářel z důvodu designu, ale proto, aby se lépe březový olej dostal do hloubky usně. Tento celý proces sice trvá a je náročný, ale jak je vidět měl svůj smysl. Britská koželužna J&FJ Baker & Co Ltd s tradicí produkce přes 150 let začala useň s označením Russian Calf produkovat a já jí mám teď pro Vás na svém stole. Je nádherná a naprosto vyjímečně provoněla celou dílnu. Bohužel tento materiál nepatří k nejlevnějším, ale já jej koupit jednoduše musel :-). Useň je plně přírodní, polomatná v barvě koňaku nerovnoměrné barvy. Useň je velice příjemná na dotek a má krásnou vůni. Je měkoučká a zároveň pevná. Skvěle se s ní pracuje a velice špatně fotografuje :-). Jestli se Vám líbí věřte, že realita je znatelně krásnější.

Russian Calf 1782

Russian Calf 1782

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com