Visits:
Today: 351All time: 1018648

Materiály

 

Na materiálu záleží. Více by asi nebylo třeba psát.

K čemu je skvěle vyrobený produkt, když je z průměrného materiálu ...

K dispozici mám aktuálně přes 90 druhů materiálů. Minimálně 90% patří k celosvětové špičce v oboru. Fotografie dole zobrazují jen to na co jsem měl sílu fotit a přišlo pod ruku.

V případě poptávky zakázky neváhejte poptat i nemožné, asi to budu mít skladem :-).

vzorník kůže usně

 

Získat kvalitní materiál je velice náročný úkol.  
Chce to minimálně dva životy a notnou dávku drzosti.


Velkoobchody s tímto materiálem v Evropě moc nefungují a když, tak nabízejí většinou materiály na které mohou nalepit vysokou marži, tedy produkty v nákupu laciné. Laciný nákup má většinou jasný důvod ... tedy průměrně kvalitní výrobce, jehož materiál by se dráž neprodal, aneb proč to dělat líp, když si lidé myslí, že tohle je super, neb nemají srovnání. Když už něco kvalitního velkoobchod nabízí, většinou se to nedozvíte, nebo se nestihnete ani přijet podívat, protože materiál je obratem pryč. Tedy hovoříme zde o situaci, že nějaký ten velkoobchod znáte a máte trošku jinou představu o kvalitě jako já. Velkoobchody vinu nenesou, protože prodávají hlavně to po čem je poptávka. Já velkoobchodů za ty roky mnoho nepotkal (dalo by se spočítat na prstech jedné ruky nešikovného soustružníka) u nás snad jediný dobrý s poctivým přístupem, ale pro mě s nedostačujícím sortimentem. Netvrdím, že nejsou další ,ale  já je neznám.
Po mnoha letech jsem pochopil, že sehnat kvalitní materiál, je boj a jedinou ne zrovna vydlážděnou cestou je tedy vynechat překupníky a jít rovnou ke zdroji toho nejlepšího.Tedy vrazit přímo do koželužny a to té nejlepší se slovy, tady mě máte, zachráním Vás ... ach já naivka.  Ve světě produkuje useň několik tisíc koželužen. Ti nejlepší z nejlepších na světě, řekněme že jich je cca patnáct vzdáleností ještě dostupných, nemají o práci nouzi a na jejich produkty čekají frontu i velké firmy 
několik měsíců, přestože se jedná o useň běžně o sto procent dražší, než materiál zdánlivě podobný relativně lehce dostupný. Proč? jednoduše protože vyrobit a zpracovat kvalitně useň neumí každý a nebo umí, ale již nemá přístup ke kvalitnímu zdroji suroviny a výsledek je pak takový nějaký všelijaký, případně nemá potřebu vysokou kvalitu produkovat. Z pohledu takové špičkové koželužny se zdá pak logické, že menší odběratelé je nezajímají, když mají problém svou produkcí uspokojit i velké klienty, aneb proč se bavit se zákazníkem, který odebere deset usní, když zde máme ve frontě firmy, které chtějí plný vagón. Já nemám zájem používat materiály horší ani průměrné. Chci to nejlepší a zároveň nechci vlastnit odstavený vagón plný kůže dole na nádraží a to s ohledem na výše uvedené stojí velké usilí, dva životy a sebezapření.

kůže, materiál, leather bespoke

Zcela upřímně, nezajímá mě ani cena, nad kterou se někdo jiný oklepe a pokřižuje, já chci mít k dispozici to nejlepší a to je jediná podmínka. S tímto přístupe by jste slavily v jiném oboru úspěch a firmy by se o Vás jako o odběratele prali jako blázni (ježiš to je cvok pojďme na něj ...). Ne však v tomto oboru. Koželužny produkující skvostné materiály, často rodinné firmy s tradicí delší jak stopadesát let, většinou na Vaši poptávku ani nezareagují, případně dostanete odpověď "ano není problém 80 metrů od jedná barvy, tlouštky a je to Vaše, tedy samozřejmě si ještě minimálně půl roku počkáte - mám vystavit proformu?". Co ale s osmdesáti metry jedné barvy, když potřebujete alespon pět barev ve třech tloušťkách? To bych ani neměl kam uskladnit, natož mít těch několik milionů. Přemlouvání, různé druhy pokusů o kontaktovaní a přesvědčování jsou nekonečné a z pohledu koželužny asi někdy i zábavné, když jim někdo opakovaně volá a prosí o dva, tři pláty kůže. Je to jako kdyby jste volali do škodovky, že chcete přímo od nich koupit jedno auto s tím rozdílem, že škodovka Vás odkáže na dealery, což koželužna neudělá, protože nikdy žádného nepotřebovala a tak je ani nemá a jste v koncích. Nicméně mnohaleté úsilí a otravování, někdy přinese úspěch (... on asi nedá pokoj, tak mu něco pošleme  ...). Když už člověk, někoho přesvědčí (často po mnoha letech různých pokusů ze všech stran) ,aby s Vámi vůbec komunikoval, příběh teprve začíná, protože v dalších kolech musíte koželužnu přesvědčit, že si materiál přijedete vybrat a to je již drzost opravdu veliká (hele franto to je nějakej magor ...). Když si necháte useň zaslat, můžete si být stoprocentně jisti, že i z té nejlepší koželužny dostanete to nejhorší v lepším případě jejich průměrný produkt, nebo něco úplně jiného (vždyt to na té fotce vypadá úplně jinak ...). Ne úmyslně, ale jednoduše ze stovek plátů, co jim vypadnou ze sudů na zem, vezmou to první, co je na řadě a to často nevypadá úplně nejlépe, tedy z mého úhlu pohledu. S ohledem k tomu, že takový plát stojí často i okolo sedmy a více tisíc korun, nejste pak moc při rozbalování nadšeni ale jste vlastně rádi, že materiál, je alespon vzdáleně podobný tomu,co jste viděli na fotografii, případně vzorcích, věřte, zažil jsem to mnohokrát. Tedy stále špičkový materiál v porovnání s běžným tuctovým produktem, ale proč nemít to nejlepší z nejlepšího, když již konečně komunikují.

Tedy dále se musí postupovat již opravdu opatrně, aby člověk neztratil první získané body, což se stává velice často, řekněme u většiny případů. Koželužna se odmlčí a vy na to musíte z druhé strany opatrněji a tam začít znovu, ideálně tak za rok, až vychladnou , nebo na místě prodejce sedí někdo jiný "já jsem ten a ten ... pamatujete? ten co chce ty dva pláty :-)". Když se člověku podaří další krok (ježiš tak přijeď co s tebou máme dělat ...) strávíte často deset, patnáct a více hodin v autě (zákon schválnosti ... ti nejlepší nejsou od mé dílny přes ulici) a naprosto vyčerpaný přehazujete desítky obrovských, těžkých plátů kůže a vybíráte ty nejkrásnější kusy (jsou vždy dole pod vrstvou padesáti jiných). To že mají za barákem moře s plážema už Vás vůbec nezajímá. pokračování pod fotografiemi.

1782 Russian Calf nádherný materiál se zajímavou historií.

Russian Calf 1782

Materiál s krásnou strukturou v medové barvě. Materiál pochází z Itálie od jedné z nejlepších koželužen na světě. Jako takový disponuje především perfektními vlastnostmi.

pouydro pro karty nový materiál y kůže

Krokodýlí kůže. K dispozici osm barev usně včetně bílé.

pravá krokodýlí kůže peněženka

Materiál  jedné z nejlepších Italských koželužen s krásnou strukturou. Příjemně měkoučký na dotek až sametově hebký vyjímečný materiál.
tyrkys, zelená, hnědá, červená. Struktura je vytvořená z části broušením, která používáním na místech kde se výrobku nejšastěji dotýkáte částěčně zaniká a vzniká tak jěště krásnější povrch. 

kůže, materiál, leather bespoke

tyrkys, hnědá, tan, modrá

kabelka z kůže ručně vyrobená - tomas linger česká republika

kabelka z kůže ručně vyrobená - tomas linger česká republika

kabelka z kůže ručně vyrobená - tomas linger česká republika

kabelka z kůže ručně vyrobená - tomas linger česká republika    kabelka z kůže ručně vyrobená - tomas linger česká republika

kabelka z kůže ručně vyrobená - tomas linger česká republika    

Spusťte v HD.

S vítězným úsměvem na rtech pak pádíte domů upadnout na postel a vstřebat zážitky. Máte materiál, máte dobrý zdroj a hurá již je neztratíte, protože jste si potřásl rukou se všemi od vrátnice po ředitele, aneb každý chce vidět toho vola s kruhama pod očima, co sem jede den pro dva pláty kůže a ani neumí anglicky. Aktuálně spolupracuji se čtyřmi takovými koželužnami (asi si myslí, že jsem z nějakého ústavu a mají slitování), které běžně neprodávají pod padesát až osmdesát metrů od barvy a jsem na tento úspěch velice hrdý, protože se tímto může pochlubit opravdu málo kdo, neb málo kdo má k dispozici dva životy jako já a karosářský kit na zahlazení vrásek. Píši to vše zde jen proto, aby bylo jasné, že není problém dnes vyrobit cokoliv z kůže, případně sehnat nějaký ten materiál, ale je opravdu obrovský rozdíl v konečném výsledku (produktu), kde a jak byla useň zpracována.Věřte, že zbytečně bych si takto život nezkracoval, ty rozdíly jsou bez přehánění obrovské, jak po stránce vzhledu, tak především vlastností materiálu a tím i výsledného produktu. Konečný pocit z produktu, který vytvořím a držím jej v ruce, je pro mě mnohem více uspokojující a málo co se mu vyrovná. Tedy doufám, že tuhle poslední větu nebude číst má žena.

Používání laciného lehce dostupného materiálu, je pro mě již několik let jen noční můrou a jsem za to velice rád, protože nemám zájem se za svůj produkt stydět. 

kůže, materiál, leather bespoke

Nový materiál v deseti barvách. Kozoberan z celosvětově uznávané koželužny. Krásná a vyjímečná struktura. Useň je pevná a špatně poškrabatelná. Vzor má cca 1 mm. Jemnost vzoru materiálu na dalších fotografiích je dobře viditelná na tomto výrobku. Pouzdro pro karty a vizitky 11,5 x 6,5 cm. S tímto materiálem se dají vyrábět opravdu krásné předměty. Ideálně v kombinaci s jiným materiálem. viz příklad.

cerna kuze

pouzdro pro iphone xr

obal na telefon iphone knížka pouzdro z kůže

Malinová

usn kůže barva malinová červená

Béžová

usen kůže barva london tan

Modrá

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Zlato platinová

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

usen kůže barva london tan

Gold

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Šedivo stříbrná

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Saffiano modrá

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Fialová

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

usen kůže barva london tan

Černá vzor Gr

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Černá vzor Su

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Oranžová

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Šedivá a svěrle hnědá

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Béžová a červená

usen kůže barva london tan     usen kůže barva london tan

Saffiano žlutá

usen kůže barva london tan

Přírodní cestou produkované krásné materiály vhodné pro cestovní tašky, kabelky a podobné produkty. Díky vysokému obsahu vosků v ohybu mění odstín. Opravdu dlouho jsem sháněl po celé Evropě tak vysokou kvalitu v tomto provedení a nakonec to mám za rohem :-). Německá koželužna.

prirodne cinenna usen bezova

usen pro vyrobu kabelek rucne - prirodni nemecka kozeluzna

usen pro vyrobu kabelek rucne - prirodni nemecka kozeluzna

usen pro vyrobu kabelek rucne - prirodni nemecka kozeluzna

usen pro vyrobu kabelek rucne - prirodni nemecka kozeluzna

Díky odleskům na Japanu leather je těžké vyfotografovat přesně odstín materiálu. Proto více fotografií. Konkrétně Maroon je více do červena.

Nové materiály do sbírky

japan leather

japan leather

japan leather

japan leather

japan leather

japan leather

japan leather

Japan: Špičková materiál vhodný pro jakýkoliv produkt. Z levé strany Tan, světle hnědá, hnědá a tabacco tedy nejtmavší hnědá.

made in japan

Dva tmavší odstíny. Bohužel na fotografii nejsou rozdíly tolik patrné.

made in japan

Můj oblíbenec. Tmavší koňak.

made in japan

Japan Tan s ručně vytvořenou patinou vysrážením barev.

peněženka ve výrobě ruční práce tomas linger

Japan TAN.

japan tan leather

Japan tmavší Cognac.

japan konak shinky hikaku

Konak a Tan vedle sebe.

kůže, materiál, leather bespoke

Ukázka struktury Japan. Spusťe v HD.

Japan. Tohle nešlo nekoupit. Nádherná fialová. Bohužel mé schopnosti nedosahují takové urovně, abych byl schopen useň dobře vyfotit.

japonska kozeluzna fialova usen

Japan modrá. velká nádhera

japan leather

z leva modrá, hnědá, koňak, zelená, modrá

japan leather    japan leather

japan leather    japan leather

koňak a hnědá

japan leather    japan leather

japan leather    japan leather

Nádherný koňak na více fotografiích.

japan leather    japan leather

japan leather

japan leather

Nový materiál. Parádní stará škola :-).

britská koželužna old kůže

britská koželužna old kůže

britská koželužna old kůže

Francouzská useň vhodná pro řemínky k hodinkám, nebo jako vnější desky peněženek. Vyjímečný materiál s jemným vzorem 

francouzska usen hodinky reminek na zakazku rucne vyrobeny a sity

Bude to chtít nové focení. Barvy moc neodpovídají :-)

francouzska usen hodinky reminek na zakazku rucne vyrobeny a sity

Francé ... struktura je velice jemná cca 1 mm. Parádní na vnější desce peněženky.

usen kuze s texturou

usen kuze s texturou

Zase mám Vánoce o měsíc dříve. Italský krupon s rodokmenem. V tomto ohledu asi není nic lepšího, jemnějšího, tužšího, hladšího, krásnějšího a hůře sehnatelného. Mám všech jedenáct barev :-), stačilo si jen devět měsíců počkat.

nejlepší usen kůže

zelená modrá usen

žlutá a oranzová usen

italska kuze cervena zakazkova vyroba

Zdánlivě obyčejná červená ... nicméně jeden z nejdražších materiálů jaký jsem kdy měl. Anglická Bridle od J & E Sedgwick & Co. Ltd založeno v roce 1900.
K dispozici i v dalších barvách. Dokonalý, tuhý, hutný materiál s perfektním čistým povrchem.

bridle leather

Bridle červená a London Tan . Červená je více rudá. Řekněme nádherná sytá Ferrari červená.

bridle leather

bridle leather

Bridle. Většinou držím všechny barvy skladem. Z levé strany Light Havana, London Tan, Burgundy, tabacco, Racing green, Navy blue, Black

Bridle leather london tan J.E. Sedgwick

Australin Nut

Bridle leather london tan

Bridle. Není černá jako černá.  Tato useň je černočerná s dokonalým leskem.

cerna bridle leather opasek cerny

Bridle: Z leva Burgundy, tabacco, Australin Nut, Black, Navy Blue.

bridle leather

Nevyleštěná Bridle. Jen lehce setřený vosk. Po vyleštění má  krásný čistý lesk. Z levé strany Burgudy, Tabacco, Autralian Nut. Barvy je nutné brát lehce s rezervou.

pouzdro bridle leather burgudy, australian nut, tabacco

Z levé strany Australian Nut, Burgudy, Tabacco.  Tabacco lépe odpovídá barevně o fotografii výše.

pouzdro bridle leather burgudy, australian nut, tabacco

English Bridle London Tan J E Sedgwick. Kůže tuhá jak prkno na poklep i tak znějící :-).

Bridle leather london tan

Pro lepší představu. London Bridle Tan po roce používání vs nový materiál. Jěště větší nádhera :-). Foto z internetu.

Bridle leather london tan

Materiál pro opasky 4,5 - 5 mm. Nahuštěná tuhá kůže téměř neuříznutelná :-). Skvělá životnost opasku. Jedna z mála usní, kde neznám původ, nicméně materiálu to ani trošku neubírá na kvalitě. Hned po Bridle bych jej zařadil na druhé místo v kvalitě.

opasek z kůže na zakázku

opasek z kůže na zakázku

5mm.

opasek z kůže na zakázku

Kůže s voskovaným povrchem.

bridle leather

Po setření vosku ... Vosk se stírá poměrně obtížně, ale je krásné jej zanechat lehce v pórech. Tento materiál je kompletně provoskovaný a vosk postupně vypouští na povrch. V případě, že necháte ležet produkt z tohoto materiálu nějaký čas nepoužívaný, postupně zesvětlá. Přeleštěním vosk opět odstraníte. Špičkový, těžko dostupný a vyjímečný materiál. Modro zelená a malinovo červená.

bridle leather

blue leather bridle

Nový materiál. Plně provoskovaná useň především pro kabelky a totebagy. Světlejší mapy vznikají ohybem. Lze je částečně, nebo úplně zahladit. Ohybem vznikají mapy nové. Možné použití je i pro jiné produkty. Například vnější desky peněženek. Materiál pochází od jedné z nejlepších koželužen. Skvělé jsem nadšen :-). Více fotografií najdete v materiálech.

voskovana usen pro kabelky

voskovana usen pro kabelky

voskovana usen pro kabelky   voskovana usen pro kabelky

voskovana usen pro kabelky   voskovana usen pro kabelky

voskovana usen pro kabelky   voskovana usen pro kabelky

Pro mě osobně top barva i vlastnoti materiálu z Belgie. TAN jinak lískový oříšek. Ve světě velice populární odstín barvy u zakázkové výroby. U nás málo poptávaný, přestože výrobky z něj budí velice elegantní dojem, například v kombinacích s tmavě hnědou usní. Krásná jemná čistá useň vysoké kvality vlastností.

kůže, materiál, leather bespoke

Následují další zajímavé matetriály. Zdroj koželužny Itálie, Belgie, Francie, Německo.

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

Old School :-). Strukturou velice zajímavý a vyjímečný materiál. Dokážu si jej představit na vnější desce peněženky nebo pouzdra na telefon. Německá kvalita :-).

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

Originál Saffiano. Mám červené a tmavě modré. Vhodné například jako vnější deska u peněženky.

kůže, materiál, leather bespoke

Černé Palmelato.

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

Barevně zajímavá šedivo hnědá useň italská koželužna. Po impregnaci o několik odstínů tmavší.

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

Béžová useň . Po impregnaci o pár odstínů tmavší.

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

Další materiály již nemám sílu fotografovat, tedy snad někdy příště :-).

 

 

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com