Visits:
Today: 426All time: 1043677

Stará škola - 30 léta

Sitemap » Stará škola - 30 léta

Stará škola.

Někdy, není to každý den mám chuť se na všechno vykašlat a začít dělat něco normálního. Co já vím klidně popeláře hlavně, když už neuvidím kůži od rána do večera. Jsem utahanej a říkám si dneska do dílny nevlezeš, ani kdyby sousedka na kterou koukáš z okna zase zapoměla (možná nezapomíná ....), že nemá zataženo (čt, pá, většinou 21:30). Na gauči jednoduše vydržím deset  minut (noha mě začne nervozně poklepávat, v oku cukat) a už pádím, jako že si vyrobim něco pro sebe, pro radost. Udělej si čas pro sebe furt poslouchám (poslouchám toho víc, ale to se sem nevejde ... to se vlastně nikam nevejde), tak skončím v dílně, začnu si něco kutit a bud si způsobím nějaký úraz (časté), nebo najednou zjistím, že je deset večer a já zase dělám na zakázkách. Ani nevím jak, jednoduše se to nějak zvrtne. Člověk mrkne na mail a má vystaráno. Dneska jsem měl jasný záměr pracovat do úmoru, tak jako každý den tedy těch 398 dní v roce (pracuji i přes noc, takže mám těch dní o fous více), ale tak nějak se ve mě vše zlomilo a mé druhé já (jedno z cca deseti) říká ... hele vole kámo dost, dneska si uděláme radost a vyrobíme pro sebe old school,, takový jaký jsi vždy chtěl mít. Žádný vymazlenosti, žádný zdržovačky, prostě peněženku za kterou se budou ženský otáčet. Stop zpět to je špatná myšlenka to už tady bylo desetkrát. Ženský se otáčejí většinou po vymazlenostech a to zas skončíš u leštění hran  jak vzteklej a ladění detailů do úmoru a stějně si tě s těma třema řvoucíma dětma na krku žádná nevšimne.

30 léta peněženka starý styl z kůže

Takže, co tady máme po ruce ... Belgie kravka 3,5 mm tlustá pěkná strakatá ... asi se válela někde v bahně s kamarádkama, než jí vzaly  v koželužně válcem  přes hlavu... šup s ní na stůl. Krásný vyjímečný čistý materiál to chceš. Šablony ... k čemu vytvářet na tohle šablony, stačí pravítko, centimetr sem centimetr tam ... to se ztratí jak říká slepej brašnář, hlavně nikde nesmím říkat, že jsem tohle dělal já. Jóo pane to je z číny pár euro a za týden je to doma. Materiál? No nevím asi nějaký lino. Chemka tomu říkám ... občas mám z toho vyrážku na prstech, ale jinak dobrý. To víte asie, tam se s tím nemazlej,  zřejmě nějakej odpad z jadernejch hlavic od sousedů.

To jsem se nechal trošku unést jednoduše jsem to nákrajel jak chleba, no vlastně spíš sekanou, ta je více vzhledově a i na dotek v přízni s tím co vidíte, neb je to plný vosku a to já můžu, protože to mění ohybem barvy prostě  paráda  sama jen se tím omotat. Sem tam jsem nanesl lepidlo (bílá lepící pasta hmm asi to tady nechaly děti) vykousnul předním špičákem dirky, slepil žvejkačkoou co čeká na svůj den už půl roku na lampě, sešil tím co leželo pod stolem, přeleštil noční košilý co jsem potkal v koši na prádlo a je to doma. Šmitec mazec ještě to vyblejskout. Jo druky ... no nebudou. Proč taky, tahle belgická kráva drži pěkně krok, tak jak já potřebuju a tedy se samovolně neotvíra a nedělá problémy (zřejmě slušná rodina). Druky zdržují a stojí peníze, takže nic kámo to by jsi už moc utrácel. Uvidíme jak se to osvědčí. Jó robusnost náramná jsem s tím spokojen, velikost akorát na hraně kapes mých kalhot, ale přesně to jsi chtěl, tak si to užij. Řekněme, že je to více učelová věcička. Jelikož parkuju často v kopci a brzdy již nejsou nic moc, sem tam se hodí nějaká ta cihla pod kola a tahle parádička mě ušetří častý hledání něčeho vhodnýho. Jednou jsem chtěl podložit kola dítětem co šlo okolo asi do školy, ale ta paní co šla za ním k němu asi patřila, nebo co ... no neměla pochopení pro můj záměr začala něco křičet, já ze začátku nechápal, že jako na mě, ale to sem nepatří, není to zajímavé vyprávění s pozitivnim koncem. Brr uplně jse se oklepal tou vzpomínkou, jak na mě na tom chodníku leží a hasiči jí zvedaj heverem...  To je jedno, kde jsem to skoncil? Každopádně, až potkáte auto podložený cihlou co vypadá jakože peněženka, nemáte vlčí mhu peněženka to je. Nechte jí prosím na místě, neb já to auto potřebuju tam kde je a ne dvěstě metrů pod kopcem, uprostřed křižovatky zaparkovaný v tramvaji. 

30 léta peněženka starý styl z kůže

Na fotce není vidět, ale v týhle párádě vhodný k obleku do divadla jsou schovaný dva telefony. Chtěl jsem tím jakože naznačit, že peněženka je vhodná i pro lidi co jako mají nějaký ten peníz tzn telefony dva (jako třeba já mám tři) ale nevyšlo to a telefon je vidět jen jeden. Faktem je, že do týhle peněženky schováte cokoliv možná i malýho klokana sirotka.  Chudák malá opuštěná on tam tak smutně koukal v tý Zoo. No nic. Snad si nikdo nevšimne, že je to jen maketa myšleno ten telefon, ne klokan. Teda hlavně  firma Apple, neb bych mohl mít problémy, že jako podporuju soudruhy nákupem maket jejich produktu. Člověk nikdy neví, tak to asi pak smažu tuhle větu.. Poznámka. Nezapoměn tohle smazat. 

Faktem je, že to co je na stole jsem smontoval rychle a bezbolestně. Mám z toho radost, protože je to konečně taková klidná robusní hračka co jsem vždy chtěl mít už jako malej kluk, jen jsem o tom nevěděl. Prsty jsem si vyjímečně taky nepokrátil, tak je to dnes vlastně velká výhra. Velká robusní, dlouhá,  ... asi mám nějaký ten komplex, ale co se dá dělat těsně před důchodem s tím už asi nic neudělám. Doktoři stojej peníze a jako uplatky asi odřezky z kůže neberou. Nicméně jsem taky rád, že můžu konečně nechat doma boxera, neb tohle je určitě lepší. Prostě facku bych s tímhle dostat nechtěl a vy taky ne. Nesplette si slovo lepší s lehčím o lehkosti se zde hovořit nedá a já o ní rozhodně nehovořím, neb bych lhal. Kdo nemá natrénováno v posilovně ... no to sem vlastně taky nepatří to bych nic neprodal. jednoduše jestli nemáte opasek oděmně jsem si téměř jistý, že v tramvaji na Vás budou koukat prapodivně, až Vám sjedou kalhoty ke kolenům a vy skončíte na chodníku, neb pozor na důchodce a jejich sukovice. ikdyž možná trošku přeháním, tak strašný to nejni. 

Co napsat závěrem. Dneska jsem unavenej a vždy, když jsem uvavenej píšu blbosti, tak mě omluvte jsem jen člověk co toho má někdy nad hlavu a unavený ruce, oči, záda ... jěžiš už si zase zkoušíš stěžovat. Faktem je, že tahle peněženka je bezvadná pro toho kdo má rád old school, stále ještě rozumnou robusnost a má v plánu překonat rekord v dlouhověkosti bez nutnosti kupovat si v příštích sto třiceti letech novou šrajtofly. Narvat se do ní dá opravdu požehnaně a světe div se v kapse nemám nesmyslnou bouly, tak jako to umějí vyrobit klasické peněženky, kde máte vše v jednom balíčku. Tedy, až se dostanu někdy do baru můžu v klidu sedět rovně a nepadat ze židle a o to tady jde, neb skolioza je previt nevidanej a dobrou reklamu obchodu neudělá.

30 léta peněženka starý styl z kůže

Výhody:
 - Mrazuvzdorná, neb je plná kvalitních vosků. 
 - 
 -  Voděodolná (peněženka ne obsah), neb je plná kvalitních vosků.  - 
 -  Samopatinovací, neb je plná kvalitních vosků  (v ohybech měním barvu ... to hovoří peněženka ne já) - 
 -  Dlohá, široká, tlustá ... 90x60x90 la bella donna viene da me čiči ... blbost znovu 195 x 105 mm x 1,3 cm tlustá ve zmáčknutém stavu. Což je super objem.  -
 -  Odolná, neb používám jen to nejlepší (belgická koželužna. 156 let předstírají, že vědí co dělají). -  
 -  Měkoučká, neb používám jen to nejlepší (belgická koželužna. 156 let předstírají, že vědí co dělají). - 
 -  Krásná, neb používám jen to nejlepší (belgická koželužna. 156 let předstírají, že vědí co dělají).  - 
 - Prostorná: pobere x telefonů (místo x dosaďte Váš věk), bankovek a podobné havěti. Tři přihrádky na karty každá pro x karet (místo x dosaďte věk Vašeho psa).
Přihrádka na drobné (dosaďte/vložte kočku). Přihrádka na bankovky či telefon. Těď je to zmatek, prostě tři přihrádky na karty, přihrádka na bankovky, telefon a přihrádka na drobné množství dle libosti.
  - Ručně vyrobená  - 
 -  Nezávadná, neb je to třísločiněnná kůže tzn přírodní proces. (Chromčiněnná kůže je slušný alergen, ale to málo kdo ví takže pšt.)  - 

Nevýhody:
 -  Dlohá, široká, tlustá 195 x 105 mm x 1,3 cm tlustá ve zmáčknutém stavu. Což je strašnej objem. - 
 -  Drahá, protože je komplet ručně vyrobená z toho nejlepšího (viz popis)  - 
 -  Ručně vyrobená (myšleno jako mínus/nevýhoda pro mé ruce) - 
 
 - Není skladem, neb Vám ji vyrobím v jakékoliv barvě a provedení.  - 

Chcete mě? Dočasně 1990 Kč a už se mě nezbavíte.

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

30 léta peněženka starý styl z kůže

 
  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com