Visits:
Today: 102All time: 1495647

Opasek Bridle - 35 - 40 mm 31 druhů spon

Sitemap|Produkty

opasek bridle kůže ručně vyrobený
opasek bridle kůže ručně vyrobený
Cena:2300.00CZK
Opasek prosim objednejte v mem druhem eshopu www.opasky-linger.com
 
Občas někdo napíše, že mé opasky jsou předražené. Nepoužívám průměrné materiály, proto je cena taková jaká je. Jsem schopen vyrobit opasek za 450 Kč z materiálů jaké se běžně pro opasky z kůže používají, ale to mě opravdu nebaví. Britske Bridle usně kupuji přímo v koželužně a přesto vyjde tento materiál na opasek přes tisíc korun a má to své důvody. Stejně tak spona lze použít lacinou za 50 Kč, ale já rád používám France Idam a i to má svůj důvod.  Já jednoduše vyrábím opasek na furt, kde použité materiály mají své kouzlo osobnosti a pohledovou nezaměnitelnou vyjímečnost. Snad tímto textem odstraním alespon zbytečné komentáře.
 
Opasek z Bridle usně
(Bridle = pevnost, životnost, pohledová výjimečnost)
 
Použitá useň:
Bridle  Butt 4 – 5,5 mm silná. (Označení Butt je zde podstatné. Bridle se produkuje i v levnější variantě označení Shoulder. Rozdíl v pevnosti těchto dvou materiálů je zásadní. Rozdíl v ceně více jak trojnásobný.) Polomatná, tedy žádný přemrštěný lesk jako blesk,  ani nudný mat. Bridle je velice pevný a zároveň krásný materiál. Pro výrobu jednovrstvých opasků jeden z nejlepších materiálů jaký znám. Je to můj osobní názor nicméně ovlivněný mnohaletou zkušeností. Britská koželužna.
 
OAK Bark Bridle Full Grain useň. 5mm.
Ochranné vosky na fotografii lze odstranit, nebo zachovat pro vyjímečný vzhled.
penezenka na karty mala z kuze

 Zleva. Svedska kozeluzna Tarnsjo cerna polomat (4,5-5mm), Britská koželužna JFJ Baker OAK Bridle Full Grain (4,5-5mm) s vosky, které je možné odstranit, nebo zachovat černá a koňak. Strojem obšité, ručně došívané a decentně zdobené kraje. Každý 4x ručně broušená a lakovaná hrana. Spony Francouzská slévárna. 100 let a víc . mám radost :-).

kozeny opasek pansky

pansky opasek z kuze rucne vyrobeny


 
Použité spony výjimečného designu a kvality
Francouzská rodinná slévárna. Robusní, ale státe elegantní spona s mnohavrsrtvou povrchovou úpravou. Produkty této firmy jsou bez nadsázky nesmrtelné. Možnost výběru viz dole. Pohledově není možné splést si s běžnou seriovou výrobou.

Useň od Švédské koželužny Tarnsjo a Bridle OAK Bark činěno v dubové kůře od Britské koželužny JF&J Baker. Malochovy. Nádherné materiály a barvy.

 

penezenka na karty mala z kuze

penezenka na karty mala z kuze

Opasek z usně Russian Calf. V celosvětovém měřítku materiálově výjimečnost největší ...

penezenka na karty mala z kuze

opasek z kuze

Bridle má krásný polomatný lesk. Barva Dark Havana.

opasek z bridle anglický styl

Bridle Light Havana

bridle light havana


Co mohu očekávat?

Spojením těchto dvou podstatných dílů a plně ručního procesu výroby včetně šití vzniknul bez nadsázky nesmrtelný opasek z toho nejlepšího ve starém Anglickém stylu za cenu opasku z marketu
. Fotografie  mnoho neřeknou, ale ten kdo bude držet opasek z Bridle v ruce, nemůže nepoznat výrazný rozdíl, proti dostupným výrobkům z běžného materiálu. Co nemohu neočekávat? Jemnost a precizní vyladěnost detailů luxusního opasku viz text dole.
 
bridle belt handmade
 

Co musím před objednáním zvážit?

Zvažte, zda chcete kompletně obšitý opasek, nebo jen s nutným ručně vytvořeným ozdobným šitím viz fotografie. Přimlouvám se za neobšitý, dle mého názoru vypadá vždy čistý opasek z Bridle takto nejlépe. Zdůrazňuji z Bridle u jiných materiálů tento názor nezastávám. Řekněme, že nic není špatně. Bridle je sám o sobě nádherná a vzhledem vyjímečná useň. Technicky obšití pro větší pevnost u Bridle na rozdíl od jiných materiálů není potřeba. V případě kompletního obšití strojem zvažte barvu šití. K dispozici cca 20 barev, tedy možné je téměř cokoliv. Vyberte si sponu viz fotografie dole. Tip na obšití. Černý i hnědý opasek = šedivé obšití. Nepřebíjí, není nudné, ale jak píši možností je mnoho. Promyslete šířku 35, nebo 40 mm. 40mm běžně neformální kalhoty, 35 mm oblek atd..  Zvažte správnou délku viz info dole a uveďte všechny požadavky v závěru objednání do poznámky. Tedy délka, šířka, spona, barva šití, barva kůže. Případně doplňte požadavky emailem. Před výrobou Vás budu kontaktovat.
 

Jak správně změřit míry pro opasek?

Změřte svůj oblíbený opasek od špičky spony po nejpoužívanější dírku. V případě, že nic takového nemáte, změřte v nejhorším obvod pasu v kalhotech. Ideálně protáhněte metr poutkama a měřte na sobě ne na položených kalhotech na stole. Požadovaný rozměr uveďte v poznámce v závěru objednání do poznámky. Neuvádějte délku celého opasku, nebo bez spony a podobně. Je to k ničemu. Nevyrábím pro Vás univerzální opasky, ale opasky přesně na míru. Od ideální dirky budete mít na každou stranu dvě další po 2,5 cm tedy dostatečná rezerva. viz náčr. Nicméně ideál je trefit vše co nejpřesněji.

jak vzít správnou míru pro opasek

Budu muset té plastové figuríně koupit kalhoty, které jí líp sednou :-) Useň Bridle Butt Dark Havana,Blacka Light Havana.

pořádný dámský opasek z pravé kůže

pořádný dámský opasek z pravé kůže

pořádný dámský opasek z pravé kůže

Bridle Navy Blue

bridle modra opasek belt navy blue

opasek na zakázku ručně vyrobená

Opasek ve starám Anglickém stylu, tedy přírodně dobarvená, upravená hrana a ruční steh bez vytenčení. Kůže Bridle Dark Havana Butt. Nádherná hořká čokoláda. Tlouštka materiálu 4,2 mm šíře 40 mm. Ruční šití a  spona s povrchovou úpravou antik silver. Podle mého názoru ze zkušenosti jeden z nejlepších a určitě i nejdražších materiálů pro opasek. Fotografováno na stejném materiálu v originál zavoskované úpravě koželužnou. 

opasek z bridle anglický styl

opasek na zakázku ručně vyrobená

Bridle Dark Havana s hasičkou sponou.

opasek na zakázku ručně vyrobená

opasek na zakázku ručně vyrobená

bridle light havana

bridle light havana

Jak se tvoří opasek ... jinak než za pomoci strojů. Dostal jsem za úkol (přání) od stálého zákazníka vyfotografovat proces výroby jeho opasků. Možná by tento hodně zkrácený proces někoho mohl také zajímat, tedy zde je mé snažení ve 26 fotografiích s popisem pro domácí kutily.

jak se vyrabi rucne opasek

jak se vyrabi rucne opasek

jak se vyrabi rucne opasek

pásek do kalhot z pravé kůže ručně vyrobený

Opasek Bridle OAK Bark Dark Stain ... Opasek, může mít jen praktickou funkci, nebo elegantně vynikat.

luxusni opasek z prave kuze rucne vyrobenmy v ceske republice

luxusni opasek z prave kuze rucne vyrobenmy v ceske republice


Pásek do kalhot z kůže 35 mm Bridle Black.

pásek do kalhot z pravé kůže ručně vyrobeny

Bridle Dark Havana a spona 008. Spona s povrchovou úpravou Antik Silver.

pásek z pravé kůže

Bridle Light Havana, Dark havana a Black. Polomatný lesk.

bridle light havana

Kompletní obšití. Brdile Black.

černý opasek z pravé kůže bridle
Dark Havana s hnědým šitím.
bridle belt bespoke
 
Nízká cena s ohledem k použitým materiálům? Co určuje cenu opasku? Na mém pracovním stole je to především kvalita materiál u a strávený čas výrobou. Kvalitní materiál , tedy kvalitní spona a kvalitní useň tvoří více jak 70% ceny. Zbytek je práce a další náklady.  Dlouho jsem přemýšlel, jak vyrábět opasky z  opravdu nejlepšího, tedy zároveň nejdražšího materiálu při zachování rozumné ceny. Kvalita je pro mě osobně prioritou, protože šmejd ani průměr mě vyrábět nebaví. Nelze ušetřit na kvalitě materiálu, jen na snížení ceny jeho nákupu. Zakoupil jsem tedy větší objem Bridle bez překupníků přímo v nejlepší dostupné Britské koželužně tento materiál produkující a snížil tak poměrně výrazně nákupní cenu.  Dále bylo nutné zrychlit proces výroby při zachování kvality. Při neustále opakované výrobě opasků jsem si postupně  uvědomil, že časově nejpodstatnější část procesu výroby dělá úkon, bez kterého se většina uživatelů obejde, nebo si tohoto detailu ani nevšimne. Tím je vytváření dokonalé hrany opasku. Aby byla hrana opasku dokonale hladká a začištěná viz fotografie pod textem je nutné strávit nad její ruční úpravou  minimálně  dvě hodiny i při opravdu svižném tempu. Když tento proces nahradím prostým přebroušením, probarvním a vyleštěním, tedy procesem, které je běžný od nepaměti a používá jej dodnes téměř každý brašnář, zkrátím tak proces o výrazný díl ,aniž by utrpěla krása, živostnost a celkově kvalita opasku. Rozdíly jsou opravdu nepatrné. Hrana se při použití Bridle navíc používáním sama dále leští a vyhlazuje.Výsledek pak vidíte na této stránce.
Jelikož je cena s ohledem k materiálům opravdu nízká nejsem schopen jí do budoucna garantovat, neb zcela upřímně potřebuji, aby se tyto opasky prodávaly, jinak si nemohu další  nákup materiálu ve větším objemu a tak za nižší cenu v blízké době  dovolit :-). Zároveň musím vyrobit více opasků najednou, tedy i proto delší dodání. V případě, že si objednáte opasky dva, vyrobím Vám je do cca jednoho týdne.
 
Bridle není pro každého
V našich krajích se pro opasky z usně běžně používá hlazenka. To je useň u níž jakékoliv poškození má jiný charakter než u usně Bridle. At se o tento druh usně staráte, nebo ne tyto usně korodují a jakákoliv údržba je víceméně bez dlouhodobého efektu. Různě patinují na některých místech více tmavnou, více se kroutí a podobně. Jistě to má své kouzlo. Kdo je zvyklí na tento druh opasku, měl by zvážit zda Bridle je pro něho to pravé. Bridle je jednoduše pravým opakem. Bridle je relativně drahá designová useň běžně používaná pro ruční zakázkovou výrobu aktovek a jiných předmětů za desítky i stovky tisích již déle jak sto let. Je tedy velice dobře prověřená, ale je to useň u které uživatel automaticky počítá s pravidelnou údržbou a to není v našich krajích zvykem. Bridle údržbu vyžaduje a když se jí dostává zůstává po mnoho let jako nová, když nedostává nejsou zničeny její technické vlastnosti, ale může dojít k poškození povrchu. Bridle je plně přírodně činěna i barvena starými postupy u kterých se nepočítalo s chemií. Tato úprava neumožnuje tak dokonalou ochranu povrchu usně jako je tomu u usně „moderně“ upravené. V praxi to znamená, že nemůžete používat pro její ochranu jakýkoliv krém Vás napadne, protože mnoho z nich dnes obsahuje rozpouštědla, další chemikálie a  ty mohou poškodit povrch Bridle. Jednoduše napsáno rozpustí barvu na povrchu. Vždy jen čistý kvalitní krém bez přidaných rozpouštědel ideálně krém přímo určený pro Bridle.  Špičkou jsou u nás relativně rozšířené krémy firmy Saphire, které s Bridle počítají. Zcela určitě je vhodné Bridle občas překrémovat a nasytit povrch, který jinak vysychá. Záleží samozřejmě na stylu a frekvenci používání. Je tak znovu odolná proti otěru, protože jak uvádím není chráněna žádnou chemikálií a je to plně přírodní materiál, který se bez pravidelné údržby neobejde. Bez údržby se nezníčí její vlastnosti, protože je plná vosků a jako taková je ve své podstatě nesmrtelná, ale může být poškozena její povrchová úprava a to by byla u tak krásného materiálu škoda. Bridle není plně probarvená useň a poškození povrchu bez údržby je více viditelné než na usních běžných zvlášť u tmavších barev a černé. Na druhou stranu patina způsobená i neopatrným používáním pro mě osobně, má své velké kouzlo a proto opasky, které vyrábím pro sebe ničím dodatečně neošetřuji a zachovávám jen původní impregnaci koželužny. Tedy je to na každém co mu více vyhovuje. Já Bridle používám pro výrobu mnoha předmětů nejčastěji pro opasky a ty nabízím za velice nízké ceny. Není to samozřejmě málo peněz, ale s ohledem k prostému faktu, že se jedná o Bridle jsou velice levné. Stejný opasek koupíte například v Anglii od 300 Euro výše v lepším Botique. Ten kdo si zakoupí takový opasek za podobnou cenu automaticky počítá s tím, že se o opasek bude muset starat. Je to gentleman, který svůj opasek jednou za tři měsíce odnese k údržbě, nebo jí sám provede. Kdo je na tento druh usně zvyklí je to pro něj naprosto automatické. Není to jednoduše běžný uživatel našeho kalibru. My jsme zvyklí koupit opasek a ten nosit do roztrhání a z kalhot jej sundat jen když dojde na praní a to je pro Bridle špatně. Stejně jako jezdíme s autem do myčky, myjeme a voskujeme, protože když nepojedeme bude auto za rok relativně hodně odrbané musíme si zvyknout, že s Bridle usní je to podobné.
 
 
-----
Přírodně upravená hrana opasku.
luxusní opasek z pravé kůže

bridle opasek dark havana

Na téma materiálů pro jednovrstvé opasky bez obšití by se dal napsat solidní referát. Co se často používá a co by se mělo podle mého názoru používat. Zdůraznuji dle mého názoru, neb ten může mít každý jiný. Pro ilustraci oba materiály na fotografii jsou ze stejné části zvířete. Tedy té nejdražší části používané v lepším případě pro výrobu opasků. Rozdíl je v koželužně tedy, procesu zpracování, zdroji materiálu atd.. a ve výsledku v ceně a vlastnostech. Materiál dole vyjde pro opasek na cca max 100 Kč. Materiál nahoře (Bridle) vyjde pro opasek na cca 700 Kč. Materiál nahoře je nahuštěný a tuhý. Materiál dole je s nadsázkou jak guma viz lehce zdeformovaná hrana prstem. Když materiál dole nabarvíte na stejný odstín a upravíte hranu což není problém,  nepoznáte na první ani druhý pohled rozdíl, protože lícová strana vypadá i u laciného materiálu většinou krásně. Vlastnosti opasku jsou, ale zásadně jiné. Nemám nic proti opaskům z levných materiálů. Stále je to asi lepší než plast z marketu a mnoha lidem takový opasek vyhovuje, ale měla by tomu odpovídat i cena což se většinou nestává.

kvalita

Plně ruční proces výroby opasku z usně Bridle. Úprava hrany.

pásek z pravé kůže ručně vyrobený
 
pásek z pravé kůže ručně vyrobený
 
pásek z pravé kůže ručně vyrobený
 
luxusní opasek z pravé kůže
 

Všechny nabízené spony povrchovou Antik silver úpravou odlévané v rodinné slévárně ve Francii. Neznám poctivěji vyrobené spony.

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

Anglická robusní mosazná spona, kdysi dávno byla využívána hasiči. Odhaduji, že požadavek byl na rychlé rozepnutí opasku ve stavu nouze. Naprostá dokonalost :-).V hodná pro každého, kdo má rád věci co v marketu nemají :-). Spona je z opravdu robusního kusu mosazy, ale není přehnaná ani výrazně velká. Tedy rozhodně nenarušuje dojem z opasku. Je to jediná spona v mé nabídce, pocházející ne z Francouzské, ale Bristké slévárny. U této spony je nutné počítat s příplatkem 270 Kč.

Hasičská spona pro opasek

Hasičská spona pro opasek

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

spona pro opasek z kůže. pásek z kůže ručně vyrobený

Bridle Butt Australian Nut (mléčná čokoláda) , Dark Havana (hořká čokoláda) a Black.

Bridle leather belt bespoke

Bridle leather belt bespoke

Bridle leather belt bespoke

Na pravé straně nevidíte PVC trubku, ale Bridle Light Havana Butt :-). Vyjímečnost i pevnost materiálu je lehce rozeznatelní i z fotografie.

Bridle leather london tan

Bridle Buttt Black a Ligh Havana.

brdile light havana

brdile light havana

 

Bridle Navy a Australian Nut podklad přesvícená Bridle Light Havana.

bridle navy and ausralian nut

 

pasek pansky do kalhot z prave kuze

pásek dámský do kalhot z kuze
 
pásek dámský do kalhot z kuze

 

pásek dámský do kalhot z kuze
pásek dámský do kalhot z kuze
Srovnání barev. Bridle Dark Havana vs Bridle Australian NutDark Havanu lze odstínem přirovnat k hořké čokoládě.Australian Nut k mléčně čokoládě.Na fotografii nevyleštěné s originál vosky.
 

bridle australian nut vs bridle dark havana

bridle australian nut vs bridle dark havana

bridle australian nut vs bridle dark havana

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com