Visits:
Today: 94All time: 1495639

O mně

Ahoj Jmenuji se Tomas Linger.
Tento rok je mi 44 let a letos podnikám již 28 rok.  Mojí firmu jsem založil v 17 letech klasicky z ničeho. Jeden čas má firma provozovala 18 poboček, zaměstnával jsem v jeden moment 47 lidí, měl jsem nervy na pochodu a žádný volný čas. Můj úhel pohledu na svět se po několika letech strávených v práci zásadně změnil a aktuálně zaměstnávám jen sebe. Prioritou je pro mě čas. 
Nikdy jsem za sebou nezanechal jediný dluh, neštastné lidi, nebo nedořešené průšvihy na což jsem hrdý.
Věnuji se oboru, který mě baví. Výsledky mé práce najdete na těchto stránkách. 
Výrobě kožených pěněženek, aktovek a jiných předmětů z kůže se věnuji rád, tady snad dělám práci dobře.

Má doma tři skvělé dcery a tohle je ta nejmladší možná brašnářka :-).

rodinna fotografie

Ženy mého života  ...

rodinna fotografie

V naší zemi řemeslo kterému se věnuji téměř zaniklo. Většina škol bylo zrušeno, koželužny vytunelovány, rozkradeny, uzavřeny, továrny na výrobu strojů pro zpracování kůže potkal obdobný osud. Jen těch koželužen bylo u nás přes sto a svět měl z u nás produkovaných usní opravdu respekt. Dnes jich najdete jen pár z mého pohledu produkující výrobky špatně konkurující zahraničním koželužnám.  Stroje pro zpracování kůže České výroby byly špičkové, dodnes v mnoha firmách perfektně fungují. Ty zbytky, které občas někdo prodává jsou okamžitě pryč, protože ten kdo ví o co jde nechce jiné. Měl jsem možnost vidět nové stroje známých firem ze zahraničí a věřte nebo ne, ty naše stroj padesát let staré jsou často mnohem promakanější. Jak smutné co z náší země postupně udělala blbost a nenažranost politiků, managerů.

rodinna fotografie

Jsem hrdý na skutečnost, že se mohu podílet na výrobě, ne jen překupu zboží z východu, jak můžete sledovat na stovkách tisíc eshopů a pomáhat ukazovat světu, že se u nás jěště něco vyrábí společně s firmami v dalších oborech. Mé produkty nejsou levné, ale věřte, že milionář nejsem a nikdy nebudu :-). Práce je na každém výrobku opravdu hodně ikdyž to není často na první pohled zřejmé. Je velký rozdíl několika hodin ustřihnou kus kůže, slepit, sešít a udělat obdobný procest tak, aby se člověk za práci nemusel stydět. Stejně tak je to s kvalitou kůže a dalších materiálů, které používám. Není kůže jako kůže a já nechci používat laciné ani průměrnémateriály. Na první pohled rozdíl často nevidíte, ale na druhý a třetí již žasnete jak mohou být rozdíly obrovské. O vlastnostech, které viditelné nejsou ani nemluvě.

I z těchto důvodů se snažím nabízet jiné výrobky a jinou kvalitu, než běžně dostupnou. Nejspíš dělám asi něco lehce dobře, protože každý měsíc na můj email přistanou desítky poptávek na mé výrobky ze zahraničí aniž bych se snažil tímto směrem expandovat, nebo jen prezentovat.  Přes lákavou možnost prodávat své výrobky o stovky procent dráž do boutique ve Francii a jiných zemý, se téměř výhradně zaměřuji na klienty České a Slovenské. Jsem v tomhle ohledu asi až lehce nesmyslně patriot a zatím nemám v umyslu tento stav měnit. Někdy je již značně únavné řešit stovky emailů každý měsíc, ale zatím to dávám a pokusím se vydržet, protože mám rád osobní přístup alespon přes email. Těší mě, že mé produkty se pohybují hlavně u nás a bohatě my stačí, že se mý Čeští klienti při jednáních v zahraničí chlubí mými výrobky.
Tedy Českým výrobkem.

Je pravdou, že přistupuji k jakékoliv zakázce s láskou a pevně doufám, že to je na výsledcích mé práce vidět. Kdo se mnou komunikoval určitě mi dá za pravdu, že se snažím přistupovat ke každé zakázce osobně a s respektem. Mám vypěstovaný velký smysl pro zodpovědnost, detaily, férovost a nemyslím si že mám nešikovné ruce. Tato kombinace vlastností  je skvělá, když si vyrábíte vše sám ideálně ručně od prvopočátku až po závěrečné ladění a přesně tak probíhá výroba na mém stole. Vysoký nárok na kvalitu materiálů i práce samotné je však zabijákem jakékoliv expanze. Z tohoto důvodu nemám v plánu do budoucna expandovat a zvětšovat svojí firmu, protože jsem přesvědčen, že jakýkoliv pokus nakazit někoho podobným smýšlením je konkrétně v zakázkové ruční výrobě z kůže, kde se pokoušíte o vyšší levely velice náročné a po mnoha pokuseh hledání kolegy jsem vše v tomto ohledu definitivně vzdal. Není nic horšího, než se dívat jak někdo vaší snahu i třeba neúmyslně kazí případně si přišel jen ukrást nabité zkušenosti a mnohá tajemství získaná po mnoha letech Vašeho usilý.  S prací vypomáhá má, žena a sem tam i mé dcery. Dá se tedy říci, že jsem plně rodinou firmou a tak to i zcela určitě zůstane.

Na závěr omluvte můj pravopis a celkově sloh.

Disponuji dysleksií, dysgrafií, dyskalkulií v relativně rozšířené formě :-). To vše se pak podepisuje na mých stránkách v podobě jak to pojmenoval jeden můj klient. "Váš web je pravopisné porno :-)". Jeden čas jsem nad tím hodně přemýšlel a dospěl k závěru, že nemám v umyslu se v tomto ohledu měnit a nechávat texty editovat. Jsem takový jaký jsem a jsem rád, že mým stálým klientům to nevadí :-).

4:30 jdeme na to :-).

pouzdro pro iphone x z aligátora pravá kůže

rodinna fotografie

rodinna fotografie

rodinna fotografie

rodinna fotografie

rodinna fotografie

 

tomas linger brasna taska

Nejvíce mě mrzí, že má den jen 24 hodin. Člověk má tolik nápadů, na které není čas :-(.

 

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com